• 1 z 5
 

My rybáři z Lužnice

 

Jak jsme lovili kapra Bláťulu

Dostupnost Vyprodáno
230 Kč
Kód produktu RYB
Značka Verzone
Kategorie Pro děti
Položka byla vyprodána...
 

Kryštof prožívá svá první rybářská dobrodružství s partou kamarádů v malebných jižních Čechách. Řeky Lužnice, Nežárka i jihočeské rybníky jsou ideální pro lov štik, bolenů, pstruhů a candátů. Děti společně objevují rybářské triky, učí se používat čeřínek či řízkovnici, start se o ryby, zkrátka jak být dobrým rybářem. Podaří se partě nakonec ulovit i legendárního obecního kapra Bláťulu? 

Rybářské dobrodružství ilustrovala Tereza Víznerová, která pod jménem Václavková publikovala cestovatelský příběh pro děti Jak Egu dojel až na konec světa (2013), leporelo Jůlinka z veselé zahrádky (2011) a volné pokračování Jůlinka z jedlé zahrádky (2013).

Knížka Viktora Mastníka byla zařazena do výběrového katalogu Nejlepší knihy dětem 2016/2017 mezi 52 nejzajímavějších počinů pro děti a mládež daného roku. O rybářském dobrodružství v katalogu napsali: "Ve středu dění rybářské knížky jako vyšité stojí kluk z jihočeského venkova – nositel symbolického jména Kryštof, který se svými třemi kamarády a sestrou Magdou poznává taje jednoho z nejstarších lidských řemesel. Vypravěč se však učí ryby nejen lovit, ale i jíst. V kroužku přátel nemá nouzi ani o dobrodružství, ani o úlovky v řece Lužnici a v okolní rybniční soustavě. A protože takovému slušnému úlovku nezbytně předchází svědomitá péče o domovský revír, vypouští dětská parta s baštýřem do řeky malé pstruhy – účel próza vysvětlí i díky podrobným ilustracím. Chlapcovo líčení vrcholí výlovem obecního rybníka za účasti celé vesnice, hasičský sbor nevyjímaje. Příslušníci cechu svatého Petra i svatého Floriana mají totiž spadeno na dosud neulovitelného šestadvacetiletého kapra Bláťulu."

Autoři Viktor Mastník, Tereza Víznerová (Václavková)
Formát 19,5 x 20,5 cm
Počet stran 68
Vazba vázaná, pevné desky
Rok vydání 2017, 1. vydání
ISBN 978-80-87971-13-0