Kód: 84 | Značka: Verzone

Čtyři knihy

249 Kč 299 Kč Sleva 17 %
Skladem

Co vše je člověk schopen učinit, aby přežil?

Kategorie: Edice Xin
Autor: Jen Lien-kche
Překladatel: Zuzana Li
Formát: 11 x 19,5 cm
Počet stran: 308
Vazba: brožovaná
Rok vydání: 2013, 1. vydání
ISBN: 978-80-905017-2-0

Román o sisyfovském údělu člověka, o kampaních, hladu a o ceně za přežití se odehrává v době Velkého skoku, Mao Ce-tungovy zničující hospodářské kampaně a následného hladomoru, který si vyžádal životy desítek milionů lidí. Příběh o přerodu člověka zasadil autor do pradávné kolébky čínské civilizace – ke břehům Žluté řeky protkaným vyschlými říčními koryty a slanými nánosy spraše, do mikrokosmu tábora zabydleného téměř výhradně intelektuální elitou národa, kterému velí Dítě. Tuto knihu psal Jen Lien-kche s vědomím toho, že je zrádcem literatury, nehodným synem realismu a že kniha skončí v šuplíku.
Jen Lien-kche (*1958) patří ke stejné spisovatelské generaci jako loňský nobelista Mo Jen, na rozdíl od Mo Jena se však neúčastní oficiálních aktivit Svazu spisovatelů a většina jeho románů byla v ČLR zakázána. Poslední Jenův román Čtyři knihy vyšel v roce 2010 v Hongkongu (vydání anglického překladu je připravováno na rok 2014). Jen Lian-kche byl nominován na Man Bookerovu cenu 2013.
Za překlad tohoto románu byla Zuzana Li nominována na cenu Magnesia Litera 2014. 

Třetí svazek edice Xin. Další informace o knize i edici na webu Čínská literatura

Děkujeme za laskavou podporu vydání této knihy Mezinárodnímu sinologickému centru Chiang Ching-kuovy nadace při Univerzitě Karlově v Praze.