verzone
 Čapek & Čapek. Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla

Čapek & Čapek. Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla
Josef a Karel Čapek patří k největším klenotům československé kultury. A přestože jejich díla vznikla v první půli dvacátého století, rozhodně mají co říci i dnešním dětem. O tom vás v naší knize přesvědčí průvodci - Fantomas a Robot. Průvodci jsou dva a kniha má hned dvě části - první, v níž se dozvíte, jak Karel a Josef žili a co všechno vytvořili; druhou knihou je skicář, kde budete tvořit vy.

Nepolapitelná struktura

Nepolapitelná struktura / Ticklish Structure
Kniha vzniká u příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii umění Karlovy Vary (29. 6. - 3. 9. 2017). Zatímco výstava předkládá divákovi pohled na vývoj strukturálního uvažování a praxe v umění do nedávné minulosti, kniha, nabídne ještě širší pohled na danou problematiku z různých oblastí lidského poznání a dovede myšlení o struktuře až do současnosti. Výstava, stejně jako sbírka Miroslava Velfla, jsou výjimečné svým mezinárodním záběrem, kdy stěžejní figury českých strukturálních a konstruktivistických tendencí nejsou nahlíženy z individuálních pozic, ale v kontextu prací světových autorů.
Zařazení autoři: Hugo Demartini, Rita Ernst, Torben Giehler, Camille Graeser, Dalibor Chatrný, Ivan Chatrný, Vladimír Kokolia, Radek Kratina, Elsi Spitmann Kyncl, František Kyncl, Karel Malich, Kenneth Martin, Vladislav Mirvald, Manfred Mohr, François Morellet, Zdeněk Sýkora.

© 2010 verzone s. r. o.